Producent leków z Lublina zmienia nazwę. Spółka planuje ekspansję na rynki zagraniczne

Biomed Lublin zmienia nazwę na Synthaverse
Biomed Lublin zmienia nazwę na Synthaverse | fot. Synthaverse

Pod koniec czerwca lubelski producent leków notowany na GPW poinformował o zmianie nazwy na Synthverse. Spółka Biomed Lublin pod nowym szyldem planuje ekspansję na rynki zagraniczne, a zmiana nazwy to tylko jeden z elementów nowej strategii.

Synthaverse zamiast Biomed Lublin

O transformacji Biomed Lublin poinformowano pod koniec czerwca. Nowa nazwa Synthaverse według prezesa zarządu spółki Mieczysława Starkowicza ma symbolizować połączenie dwóch idei: „syntezy” i „różnorodności”. „Synteza” odnosi się do procesu łączenia różnych komponentów w celu stworzenia czegoś nowego i innowacyjnego, a „różnorodność” sugeruje różne podejścia i perspektywy.

„Synthaverse sugeruje firmę, której DNA determinuje synteza różnorodnych idei i podejść do farmacji w celu poszukiwań przełomowych innowacji, które przesuwają granice medycyny. Jako Synthaverse, pragniemy kontynuować naszą misję, jeszcze bardziej skupiając się na odkrywaniu, rozwijaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii farmaceutycznych oraz ekspansji na rynkach zagranicznych” – mówi Mieczysław Starkowicz, prezes zarządu Synthaverse S.A.

Prezes zarządu zapowiedział, że Synthaverse ma ambicje, aby stać się czołową firmą w regionie, wyznaczającą trendy i wzorce na rynku. Jednym z podstawowych celów ma być zbudowanie większego portfela produktowego oraz zaistnienie na największych i najbardziej dochodowych rynkach farmaceutycznych na świecie. Pomóc w tym ma realizacja inwestycji -Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz nowego zakładu produkcyjnego Onko BCG.

Siedziba spółki Synthaverse przy ul. Uniwersyteckiej 10 (dawniej Biomed Lublin)
Siedziba spółki Synthaverse przy ul. Uniwersyteckiej 10 (dawniej Biomed Lublin) | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.