ProcentujeMY w SKENDE

procentujemy skende shopping
Procentujemy w Skende Shopping | materiały prasowe

W najbliższy weekend przestrzenie SKENDE i IKEA zmienią się w miejsce spotkań mieszkańców z organizacjami społecznymi. Wszystko w ramach Wielkiego Finału akcji ProcentujeMY – 1% zostawiam w Lublinie.

Wielki Finał odbędzie się w piątek od godziny 15:00 do 19:00 oraz w sobotę i niedzielę od 11:00 do 19:00. W tym czasie będzie można odwiedzić stoiska promocyjne organizacji, porozmawiać z przedstawicielami i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia.

Część wystawiennicza będzie zlokalizowana w atrium między SKENDE a IKEA oraz wzdłuż pasażu handlowego, z kolei część warsztatowa m.in. w strefie Czas na Przerwę, Warsztatowni, Strefie Babskiej, Strefie Męskiej oraz Małym Mieście.

Organizacje, biorące udział w projekcie ProcentujeMY, podczas finału zaprezentują się w niestandardowy sposób, oferując mieszkańcom szereg interesujących aktywności, pokazów i wystaw. Wszystko po to, aby lublinianie wsparli ich działalność i przekazali im swój 1% podatku.

„Finał naszej akcji, to doskonała okazja, aby poznać organizacje, które działają w Lublinie, ale nie tylko. Chcemy, aby ten weekend był okazją do spotkania, kreatywnego i przyjemnego spędzenia czasu. Różnorodność aktywności, oferowanych przez organizacje, na pewno pozwoli dobrze się bawić zarówno dzieciom, jak i dorosłym” – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Na mieszkańców czekają np. warsztaty teatralne realizowane przez Fundację Teatroterapia Lubelska, trening twórczy i kurs storytellingu od Fundacji Teatrikon. Fundacja Towarzystwo dla Natury i Człowieka będzie oferowała przejażdżki rowerem towarowym i elektrycznym, a Lubelski Klub Mas Oyama’s Karate KYOKUSHINKA pokaże jak wygląda prawdziwy trening karate.

Dla zwolenników spokojniejszych atrakcji, przewidziane są warsztaty kaligrafii, decoupage i tworzenia artystycznych zakładek do książek. Z kolei miłośników psów i kotów na pewno zainteresuje stoisko Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, gdzie będzie można pobawić się z podopiecznymi.

„Pamiętajmy, że 1% podatku, który przekazujemy organizacjom społecznym, wraca do nas m.in. w postaci nowych projektów, warsztatów i innych aktywności, które pojawiają się w naszym mieście. Dlatego warto przyjść na finał akcji ProcentujeMY i zobaczyć czym zajmują się OPP działające w Lublinie. Ta wiedza może nam ułatwić wybór i pomóc podjąć decyzje, którą organizację wybrać” – mówi Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin.

Akcja ma wymiar społeczny, dlatego organizatorzy chcą zaangażować mieszkańców Lublina do tego, aby aktywnie włączyli się do promowania idei dzielenia się 1% podatku z lubelskimi organizacjami.

Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Podczas Finału w SKENDE będzie specjalna ramka opatrzona kolorami i hasłem akcji. Wystarczy zrobić sobie w niej zdjęcie, oznaczyć je hasztagiem #procentujeMY i wrzucić na swój profil w mediach społecznościowych. Dla 200 pierwszych osób, które zrobią to podczas finału, przewidziane są specjalne gadżety akcji.

Aby wesprzeć projekt, można też skorzystać ze specjalnie przygotowanej nakładki na zdjęcie profilowe na portalu Facebook. W ten sposób pokażemy nasze zaangażowanie i zainteresujemy tematem innych. Może to sprawi, że ktoś, kto jeszcze nie zdecydował czyj KRS wpisać w zeznanie podatkowe, wybierze którąś z organizacji społecznych, działających w Lublinie. 1% podatku można przekazać do końca kwietnia.

Szczegóły na temat eventu dostępne są na profilu SKENDE na FB, w wydarzeniu „Finał akcji ProcentujeMY”. Harmonogram znajduje się na stronie www.skendeshopping.pl, w zakładce „ProcentujeMY”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.