Próbował przemycić w aucie 63 kg haszyszu wartego prawie 2 mln zł

12 117023

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt 63 kg haszyszu o wartości prawie 2 mln zł. Narkotyki wywęszył pies służbowy Bryza.

 

Ujawnione narkotyki należały do obywatela Litwy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski przez drogowe przejście graniczne w Hrebennem.

 

– Pojazd marki Audi A4, którym podróżował cudzoziemiec, był sprawdzany pod kątem legalności pochodzenia. Pies służbowy Bryza zaznaczył jednak jego wnętrze sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków – mówi ppor. SG Dariusz SIENICKI, rzecznik NOSG.

 

Pod siedzeniami i pod dywanikami samochodu, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z suszem roślinnym. Był to to haszysz.

 

51-letni obywatel Litwy wraz z towarem został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zabezpieczono również samochód, wart około 30 tys. zł, w którym znajdował się nielegalny towar.

 

Mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

12 117024

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.