Próbował okraść śpiącego na przystanku 28-latka. Gdy ten się ocknął, napastnik zaczął go bić

park bronowice przystanek mpk ztm
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci ustalili i zatrzymali 43-latka, który odpowie za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy. Mężczyzna w ostatni weekend próbował okraść śpiącego na jednym z przystanków na terenie Lublina 28-latka.

Próbował okraść śpiącego

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na terenie Lublina. Do śpiącego na przystanku 28-latka podszedł nieznany mężczyzna. Sprawca postanowił wykorzystać sytuację i okraść mężczyznę. Jednak podczas przeszukiwania kieszeni pokrzywdzony się ocknął. Wtedy napastnik stał się agresywny i zaczął bić mieszkańca Lublina. Jego łupem padł telefon komórkowy o wartości kilkuset złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z 1. komisariatu oraz z komendy miejskiej. Funkcjonariusze w trakcie pracy operacyjnej ustalili sprawcę. Jak się okazało, za napadem stał dobrze znany recydywista. 43-latek został zatrzymany. Policjanci podczas przeszukania jego domu odnaleźli skradziony telefon. Mężczyzna usłyszał zarzuty i na wniosek policjantów oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Za kradzież rozbójniczą w recydywie grozi do 15 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.