Próba zabójstwa noworodka w Lublinie. Matka próbowała rozbić dziecku głowę

niemowle dziecko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Są zarzuty dla rodziców skatowanego noworodka, który trafił w piątek do szpitala dziecięcego w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynika, że matka próbowała rozbić dziecku głowę.

Próba zabójstwa noworodka w Lublinie

O dramacie 5-tygodniowego dziecka policjanci dowiedzieli się od lekarzy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Chłopczyk trafił w piątek do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy.

Okazało się, że noworodek ma złamaną kość czaszki i krwiaka. Dziecko posiadało również drobniejsze obrażenia na innych częściach ciała.

O sprawie została powiadomiona również prokuratura. Tego samego dnia policja zatrzymała do sprawy dwoje obywateli Bułgarii: 22-letnią Atanaskę R. i jej 27-letniego partnera – Sasho M.

„Dziecko zostało co najmniej dwukrotnie uderzone głową w otwarte podłoże, co spowodowało u niego złamanie kości czaszki i krwiaka” – mówi Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Noworodek przeszedł operację głowy, dzięki czemu jego życie nie jest już zagrożone. – „Aresztowana matka i ojciec dziecka za usiłowanie zabójstwa o spowodowanie ciężkich uszkodzeń” – informuje Agnieszka Kępka.

Do sprawy została zatrzymana także babka chłopca. – „Babka dziecka podejrzana o nieudzielenie pomocy” – dodaje.

W trakcie przesłuchania matka noworodka przyznała się do zarzuconego czynu. Tłumaczyła, że chłopiec wypadł jej „niechcący” na podłogę. Ojciec dziecka nie przyznał się i odmówił wyjaśnień. Rodzicom grozi dożywocie, a babci do 3 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.