Prezydent uniewinniony w sprawie umowy najmu biurowca przy Wieniawskiej

– Prezydent uniewinniony. Dziś nastąpiło ogłoszenie orzeczenia w sprawie złego dysponowania publicznymi pieniędzmi przez Krzysztofa Żuka.

W dniu 15 września odbyła się rozprawa, w której obwinionymi byli prezydent Lublina Krzysztof Żuk i sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki. Chodziło o wynajęcie przez miasto biur w nieistniejącym jeszcze biurowcu.

Rozprawa toczyła się przed Regionalną Komisją Orzekającą, która wyrokuje w sprawach, gdzie zachodzi podejrzenie, że niezgodnie z prawem rozporządzono publicznymi pieniędzmi. Dziś komisja ogłosiła orzeczenie w tej sprawie.

– Regionalna Komisja Orzekająca przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej orzeczeniem z dnia dzisiejszego uniewinniła Prezydenta Krzysztofa Żuka i Sekretarza Miasta Andrzeja Wojewódzkiego od zarzutów naruszenia dyscypliny finansów publicznych związanych z zawarciem umowy najmu powierzchni biurowych dla Urzędu Miasta Lublin w budynku przy ul. Wieniawskiej 14 z dnia 7 sierpnia 2014 r. – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy UM Lublin.

Według Komisji Orzekającej Urząd Miasta Lublin zawierając umowę najmu nie naruszył zasad uczciwej konkurencji i nie złamał prawa. Orzeczenie potwierdza, że w dacie zawarcia umowy najmu obowiązujące przepisy wyłączały ją spod rygoru stosowania zamówienia publicznego.

– Zmiana przepisów prawa w tym zakresie nastąpiła od dnia 28 lipca 2016 r., a tym samym dopiero dwa lata od zawarcia wspomnianej umowy. – dodaje Krzyżanowska.

W 2014 r. Sad Okręgowy w Lublinie rozpatrując sprawę w trybie wyborczym orzekł, że przy wynajmie biurowca przy ul. Wieniawskiej nie doszło do naruszenia prawa.

– Mam nadzieję, że politycy PiS wyciągną wnioski z tej sprawy i następnym razem nie będą pochopnie ferowali wyroków zanim nie uczynią tego sądy – informuje Krzysztof Żuk.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.