Prezydent Lublina zaprasza do wspólnego poloneza. Program obchodów Święta Konstytucji 3. Maja

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk w pierwszej parze poloneza na placu Litewskim
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk w pierwszej parze poloneza na placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

Mieszkańcy wspólnie będą świętowali rocznicę Konstytucji 3. Maja. Po raz kolejny na Placu Litewskim wszyscy chętni zatańczą poloneza, którego poprowadzi w pierwszej parze prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Zatańczą poloneza w centrum Lublina

Święto Narodowe 3. Maja rozpocznie się we wtorek o godz. 9.00 uroczystą sesją Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym. Następnie, o godz. 10.00 przedstawiciele miasta, województwa lubelskiego, garnizonu Lublin Wojska Polskiego oraz innych instytucji wezmą udział w okolicznościowej mszy św. w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej.

O godz. 11.30 obchody przeniosą się na Plac Litewski, gdzie odbędzie się uroczysty apel z udziałem wojskowej kompanii honorowej oraz złożenie wieńców i wiązanek przed pomnikiem Konstytucji 3. Maja. Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaproszą mieszkańców Lublina do wspólnego „Poloneza dla Lublina”.

Uroczysty korowód z udziałem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka rozpocznie się o godz. 13.00 przed ratuszem i przejdzie deptakiem na Plac Litewski. Finałem tego wydarzenia będzie koncert patriotyczny w wykonaniu ZPiT „Lublin” oraz orkiestry wojskowej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.