Prezydent Lublina Krzysztof Żuk weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

Zdjęcie ilustracyjne | archiwum prywatne Krzysztofa Żuka

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk weźmie udział w sobotnim pogrzebie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Od piątku obowiązywać będzie żałoba narodowa.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po tym, jak w niedzielę został zaatakowany nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 19 stycznia w południe w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

„Prezydent będzie uczestniczył w pogrzebie, lecz już od piątku będzie w Gdańsku. Związek Miast Polskich zorganizuje tam specjalne posiedzenie” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prasowa prezydenta Lublina.

Żałoba narodowa

Prezydent RP Andrzej Duda w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza zapowiedział żałobę narodową. Żałoba narodowa będzie obowiązywać od piątku od godziny 17:00 do soboty do godziny 19:00.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.