Prezydent Andrzej Duda przyjedzie dziś do Lublina. Odwiedzi też Włodawę

Prezydent Andrzej Duda w Lublinie

Prezydent Andrzej Duda będzie dziś gościem Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Centrum Spotkania Kultury w Lublinie. Prezydent tego dnia odwiedzi również Włodawę.

Obecność prezydenta Andrzeja Dudy na XX Powszechnym Zjeździe Historyków Polskich w Lublinie potwierdziła Katarzyna Gierałtowska z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP. Na godzinę 14.15 planowane jest wystąpienie prezydenta w czasie zjazdu w Centrum Spotkania Kultur.

Po wizycie w Lublinie prezydent uda się do Włodawy. Tam o godz. 17.00 na cmentarzu wojskowym złoży wieńce na grobie por. Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia”, przed pomnikiem poświęconym „żołnierzom Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza poległym w walce z niemieckim i sowieckim najeźdźcą w 1939 r.” oraz przed pomnikiem poświęconym „polskim oficerom i policjantom pochodzącym z Włodawy i okolic, zamordowanym przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Twerze w 1940 r.” (Cmentarz Wojskowy, ul. Lubelska 35).

Po złożeniu wieńców głowa państwa spotka się z mieszkańcami Włodawy na Rynku o godzinie 17.15.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.