Prezydent Andrzej Duda drugi raz w tym tygodniu odwiedził woj. lubelskie. Jutro będzie kolejna wizyta

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Urszulinie z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś w Urszulinie z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie. Była to druga wizyta prezydenta w tym tygodniu w naszym regionie.

We wtorek po godz. 16 prezydent Andrzej Duda przyjechał do Urszulina (powiat włodawski), gdzie spotkał się na Kołami Gospodyń Wiejskich działających na terenie województwa lubelskiego. Prezydent mówił znaczeniu kół gospodyń wiejskich w przekazywaniu tradycji i budowaniu więzi.

„Waszej działalności nie da się wycenić – tak wiele robicie dla lokalnej społeczności, tradycji, umacniania obyczajów, tożsamości – wszystkiego, co ważne i stanowi o tym, że możemy z podniesioną głową mówić o sobie: tak, jesteśmy Polakami i tak, w większości wywodzimy się z terenów wiejskich” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Dzięki podpisanej przez Prezydenta w maju tego roku nowelizacji ustawy o kołach gospodyń wiejskich, mogą one ubiegać się o wsparcie na działalność statutową. W tym roku wyniesie ono 40 mln zł, co oznacza, że na jedno zarejestrowane koło przypadnie 3-5 tys. zł. Skorzysta z tego ponad 11 tysięcy kół.

To była już druga wizyta prezydenta w tym tygodniu w województwie lubelskim. W poniedziałek Andrzej Duda odwiedził Międzyrzec Podlaski i Dom Rodzinny w Żabcach. Natomiast w jutro (czwartek) prezydent Duda będzie w Chełmie, gdzie spotkanie się z mieszkańcami o godz. 16 na Placu Niepodległości.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.