Premier z wizytą w firmie Sigma S.A. W 2020 roku otrzymała 4,7 mln zł pomocy od rządu

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w firmie Sigma S.A. w Jastkowie
Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w firmie Sigma S.A. w Jastkowie | fot. Katarzyna Link, LUW

Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w województwie lubelskim zawitał do firmy Sigma S.A. w Jastkowie. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, ponieważ firma ta otrzymała w 2020 roku 4,7 mln zł wsparcia od rządu.

Mateusz Morawiecki z wizytą w województwie lubelskim

Premier Mateusz Morawiecki przebywał dziś z wizytą w województwie lubelskim. Szef rządu odwiedził rodzinną firmę założoną w 1996 roku, specjalizującą się m.in. w projektowaniu, produkcji maszyn i urządzeń dla górnictwa.

Sigma S.A. z Jastkowa jest jedną z firm, które skorzystały z rządowej pomocy dla polskiej gospodarki oferowanej tym, którzy ucierpieli wskutek pandemii koronawirusa. Firma otrzymała łączną pomoc w wysokośćci 4,7 mln złotych.

„Pan prezes mówił mi, że dzięki „tarczy” udało się zwiększyć zatrudnienie, tu na Lubelszczyźnie. Mogłem wysłuchać opowieści o tej firmie, która ma coraz więcej zleceń, coraz więcej kłopotu z przerobieniem tych zleceń. Oby jak najwięcej tego typu problemów było w polskiej gospodarce” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wyraził przekonanie, że wobec szalejącej trzeciej fali pandemii trzeba przeznaczać nowe środki na wsparcie miejsc pracy, na ratowanie polskich przedsiębiorców. „I to robimy” – powiedział.

Premier zapowiedział w siedzibie firmy Sigma S.A., że w marcu kolejne 4,5 mld złotych zostanie przeznaczone na wsparcie firm w ciężkiej sytuacji.

„Podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować nasz program wsparcia dla najbardziej zagrożonych branż. To 4,5 mld zł przekazane do dyspozycji przedsiębiorców, właśnie na ochronę miejsc pracy” – stwierdził Morawiecki.

„To jest około miliard zł przeznaczony na zwolnienia ze składek ZUS, to około pół miliarda złotych na tzw. postojowe, ale także na dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników na utrzymanie miejsc pracy ponad miliard zł. To też ponad miliard zł bezzwrotnych dotacji dla małych firm, tzw. mikrofirm – też przeznaczamy na marzec” – wyliczył.

Morawiecki ogłosił także, że te pieniądze, „które w zeszłym roku były przeznaczone na ratowanie firm, i które miały być w 25 proc. zwrócone, będą mogły pozostać w firmach”. Zaznaczył, że dotyczy to rodzajów działalności „najbardziej dotkniętych przez epidemię”, opisanych przez około 50 kodów PKD.

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w firmie Sigma S.A. w Jastkowie | fot. Katarzyna Link, LUW
Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w firmie Sigma S.A. w Jastkowie | fot. Katarzyna Link, LUW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.