Premier powołał nowych wicewojewodów lubelskich

Wojciech Wołoch (po lewej) i Andrzej Maj (po prawej) zostali powołani na wicewojewodów lubelskich
Wojciech Wołoch (po lewej) i Andrzej Maj (po prawej) zostali powołani na wicewojewodów lubelskich | fot. arch. pryw. Wojech Wołoch, Andrzej Maj

Wojciech Wołoch i Andrzej Maj zostali wicewojewodami lubelskimi – poinformował Lubelski Urząd Wojewódzki.

Województwo lubelskie ma nowych wicewojewodów

O tym, że to właśnie ta dwójka zostanie współpracownikami wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego, mówiło się już od kilku tygodni. Teraz po powołaniu ich przez premiera Donalda Tuska rozpoczęli pracę. Stanowisko I wicewojewody objął Wojciech Wołoch. Na stanowisko II wicewojewody został powołany Andrzej Maj.

Wojciech Wołoch

Informacje: ukończył kierunek straż graniczna w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu oraz politologię na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1992-2010 pracował w Straży Granicznej,  a  od 2011 r. do 2016 r. związany był z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie. Nadzorował pracę najpierw Biura Informatyki i Obsługi Urzędu, a potem Biura Obsługi Urzędu.

Andrzej Maj

Informacje: wykształcenie wyższe uzyskał w Akademii Rolniczej w Lublinie. Ukończył kierunek agronomia oraz podyplomowe studium:  zarządzanie w agrobiznesie. Studiował także w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zarządzanie w administracji rządowej i samorządowej.

Pracował w Starostwie Powiatowym w Kraśniku oraz w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zajmując stanowisko z-cy dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. W latach 2013-2018 pełnił funkcję starosty kraśnickiego. Od 2019 r. do chwili obecnej był prezesem zarządu Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.