Premie dla pracowników Biedronki i Lidla za pracę w czasie pandemii koronawirusa

Klienci robiący zakupy w Lidlu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Biedronka i Lidl zapowiadają premie dla pracowników, którzy w ubiegłym tygodniu musieli sprostać oblężeniu sklepów z powodu ogłoszenia w Polsce pandemii koronawirusa.

Puste półki w sklepach, wypchane po brzegi koszyki, gromadzenie zapasów na czas ewentualnej izolacji. Jak tylko pojawiły się informacje o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce, mieszkańcy wielu miast ruszyli do sklepów, by uzupełnić zapasy żywności i środków higienicznych. To był również ciężki czas dla pracowników sklepów.

Premie dla pracowników Biedronki

Biedronka zadeklarowała premie uznaniowe dla wszystkich pracowników, którzy w ubiegłym tygodniu od 9 do 14 marca pracowali zgodnie z zaplanowanym grafikiem albo przyszli do pracy ponad obowiązujący ich plan pracy.

„Pracownicy Biedronki ze swojej roli w tym wyjątkowym momencie wywiązują się znakomicie, pokazując na co dzień odpowiedzialną i zaangażowaną postawę. Chcielibyśmy to jako pracodawca docenić” – czytamy w wiadomości przesłanej przez Biedronkę do swoich pracowników.

W związku z tym, decyzją zarządu firmy została przyznana specjalna premia uznaniowa w wysokości 300 zł brutto pracownikom sklepowym. Premia będzie wypłacona razem z wynagrodzeniem za bieżący miesiąc.

Na premię mogą również liczyć pracownicy posiadający dzieci w wieku do 14 lat, którzy przepracowali jeden dzień w tygodniu od 9 do 14 marca w związku z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół w trakcie tygodnia.

CZYTAJ TAKŻE: Biedronka walczy z koronawirusem. „Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań”

Premie dla pracowników Lidla

Premię dla pracowników zapowiada również niemiecka sieć marketów Lidl, ale bez konkretnych kwot. – W związku z aktualną sytuacją pracownicy otrzymają dodatkowe premie za swoją pracę – informuje Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidl Polska.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Lidl wprowadza ograniczenia liczby osób przebywających w sklepie

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.