Premia świąteczna dla listonoszy. Poczta Polska wypłaci dodatek jeszcze przed świętami

listy placówka pocztowa poczta polska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Do pracowników Poczty Polskiej trafi premia świąteczne w wysokości 500 zł. Zarząd Poczty Polskiej zadecydował, że dodatkowe pieniądze wypłaci jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Premia świąteczna Poczta Polska

„Wypłata dodatkowych środków to forma podziękowania pocztowcom za wzmożoną pracę w okresie przedświątecznym, w czasie którego tygodniowo Poczta Polska może obsługiwać nawet 60% więcej paczek niż w innych okresach roku. Kurierzy Poczty doręczają przesyłki Pocztex nawet w soboty i w niedziele” – wyjaśnia spółka w przesłanym komunikacie.

Podwyżka wynagrodzenia w Poczcie Polskiej

W wyniku wypracowanego porozumienia w 2022 roku dwuetapowo wzrosną także wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej:

Od 1 stycznia 2022 r. – nastąpi wzrost wynagrodzeń zasadniczych o 250 złotych brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzeń średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat, 

Od 1 lipca kwota – wynagrodzenia zasadnicze wzrosną o kolejne 50 zł brutto do poziomu 300 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzeń średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat. 

Podwyżki otrzymają wszyscy pracownicy Spółki objęci Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy. W efekcie w roku 2022 pocztowcy zarobią średnio o 4,5 tys. zł więcej niż w roku 2021.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.