Prawo jazdy miał od 3 miesięcy, a już je stracił. 23-latek z Lublina otrzymał 2000 zł mandatu

113 km/h w terenie zabudowanym
113 km/h w terenie zabudowanym | fot. KPP Parczew

Policjanci zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę kii, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h. Jak się okazało, 23-latek trzy miesiące temu zdał egzamin na prawo jazdy.

Prawem jazdy nacieszył się 3 miesiące

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16.01) na drodze wojewódzkiej nr 815. Policjanci parczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego mieszkańca Lublina. Młody mężczyzna pojazdem marki Kia Ceed jechał znacznie szybciej, niż zezwalają na to przepisy. W terenie zabudowanym osiągnął prędkość 113 km/h, co oznacza, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 63 km/h.

„Prędkość mierzona była nowym urządzeniem Trucam, będącym na wyposażeniu policjantów ruchu drogowego, który oprócz pomiaru prędkości, daje możliwość utrwalenia obrazu mierzonego pojazdu” – mówi st. sierż. Ewelina Semeniuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

Młody kierowca został ukarany 2000 zł mandatem, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami 23-latek pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące. Jak się okazało w policyjnych bazach danych, 23-latek 3 miesiące temu zdał egzamin i odebrał prawo jazdy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Edwardzie bronisz potencjalnego mordercę drogowego? A jak by zabił to winnym by była ofiara bo za tani samochód kupiła,cytując słynnego adwokata?