Prawie 3,5 promila alkoholu miał kierowca Volkswagena. Dzięki obywatelskiej postawie został zatrzymany

napis policja na radiowozie
Policja | fot. Dominik Wąsik

47-latek z gminy Tarnogród miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. W takim stanie kierował Volkswagenem. Dzięki obywatelskiej postawie i informacji przekazanej policjantom przez pracownika stacji paliw został zatrzymany.

Pijany bez prawa jazdy przyjechał na stację samochodem

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 1:00. Ze zgłoszenia wynikało, że na stację paliw znajdującą się przy ulicy Tarnogrodzkiej w Biłgoraju przyjechał nietrzeźwy mężczyzna, który został ujęty przez pracownika.

Natychmiast na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili, że Volkswagenem kierował 47-latek z gminy Tarnogród. Przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał on w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że miesiąc wcześniej zostały mu zatrzymane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Słowa uznania za obywatelską postawę

Kierujemy słowa uznania za obywatelską postawę mężczyzny, który ujął pijanego 47-latka. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki jego czujności pijany kierowca stanie przed sądem.

Konsekwencje dla kierowcy za swój wyczyn

Konsekwencje, z jakimi musi się liczyć 47-latek to kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 i świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł — informuje aspirant Joanna Klimek

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.