Prawie 3 tony nielegalnego tytoniu ukryte w naczepie ciężarówki

nielegalny tytoń
fot. KAS

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt do Polski blisko 2,9 ton tytoniu. Szacunkowa wartość rynkowa tytoniu sięga 2,2 mln zł. To największy od kilku lat przemyt tytoniu zatrzymany w Oddziale Celnym w Koroszczynie.

W naczepie miał być tylko pellet drzewny

Ciężarówkę, która jechała z Uzbekistanu do Polski, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prześwietlili na urządzeniu rtg, a następnie skierowali do szczegółowej rewizji. Według dokumentów, przedstawionych przez przewoźnika, w naczepie miał znajdować się jedynie pellet drzewny. Szczegółowa rewizja wykazała, że pomiędzy legalnym ładunkiem ukryto blisko 2,9 ton tytoniu.

naczepa, pellet, nielegalny tytoń
fot. KAS

Szacunkowa wartość rynkowa przemycanego tytoniu to prawie 2,2 mln zł.

W kontroli naczepy i ładunku brali udział funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Koroszczynie, Działu Realizacji oraz Pierwszego Referatu Prewencji lubelskiej KAS.

Przeciwko kierowcy ciężarówki, obywatelowi Białorusi, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Dalsze ustalenia w sprawie będzie prowadził Referat Dochodzeniowo-Śledczy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

nielegalny tytoń
fot. KAS

Przeciwdziałanie przez Służbę Celno-Skarbową przemytowi towarów, w tym wyrobów akcyzowych, ma kluczowe znaczenie dla ochrony granic i gospodarki naszego kraju. Nielegalna sprzedaż takich wyrobów w Polsce to m.in. okradanie przez grupy przestępcze budżetu państwa z należnych podatków.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.