Ważny temat? Prześlij newsa!

Prawie 2 tysiące drzew w rękach specjalistów. Lublin dba o starodrzew i pomniki przyrody

Spotted Lublin

Jesień to czas intensywnych prac pielęgnacyjnych przy drzewach miejskich. W Lublinie specjaliści zajmują się niemal 2 tysiącami drzew rosnących w pasach drogowych, parkach i na skwerach. Prace obejmują nie tylko sanitarne cięcia, ale także zabezpieczanie cennych okazów starodrzewu, w tym pomników przyrody, aby cieszyły mieszkańców jeszcze przez wiele lat. Specjalistyczne zabiegi dla drzew w Lublinie […]

Przykład założonego wiązania elastycznego na klonie przy ul. Elektrycznej 2023 rok

Przykład założonego wiązania elastycznego na klonie przy ul. Elektrycznej 2023 rok | Fot. Materiał prasowy

Jesień to czas intensywnych prac pielęgnacyjnych przy drzewach miejskich. W Lublinie specjaliści zajmują się niemal 2 tysiącami drzew rosnących w pasach drogowych, parkach i na skwerach. Prace obejmują nie tylko sanitarne cięcia, ale także zabezpieczanie cennych okazów starodrzewu, w tym pomników przyrody, aby cieszyły mieszkańców jeszcze przez wiele lat.

Specjalistyczne zabiegi dla drzew w Lublinie

W tym roku miasto powierzyło specjalistom pielęgnację prawie 2 tysięcy drzew, które rosną w pasach drogowych i parkach miejskich.

„Tej jesieni, tak jak co roku nasze drzewa oddaliśmy w ręce specjalistów, którzy kompleksowo usuwają posusz, opatrują ubytki i gdy jest to konieczne, zakładają wiązania elastyczne stosowane w systemach zabezpieczania koron” – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Prace pielęgnacyjne w parkach i pasach drogowych

Zabiegi pielęgnacyjne objęły m.in. drzewa rosnące przy głównych ulicach Lublina, takich jak Zbożowa, Zemborzycka, Nadbystrzycka, Piłsudskiego oraz w parkach miejskich, w tym Ogrodzie Saskim, Parku Ludowym i Wąwozie Czechów. W sumie, w pasach drogowych zadbano o ponad 850 drzew, a w parkach i na skwerach o kolejne 800.

Leczenie pomników przyrody i cennych okazów

Szczególną opieką objęto 70 starych drzew i pomników przyrody. Specjalistyczne prace przy cennych okazach, takich jak lipy, jesiony i dęby, prowadzone będą metodą alpinistyczną, aby minimalizować ryzyko wyłamania konarów.

„Chcemy, by wartościowy lubelski starodrzew pozostał jak najdłużej zdrowy i cieszył nas jeszcze przez wiele lat” – dodaje Blanka Rdest.

Najważniejsze informacje:

Jakie drzewa w Twojej okolicy wymagają podobnych zabiegów pielęgnacyjnych? Czy warto dbać o starodrzew w miastach? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check