Praktiker wycofuje się z Lublina. Jaki jest powód zamknięcia sklepu?

praktiker lublin
cof

Puste półki, zamknięte alejki czy wyprzedaże towaru. Tak wyglądają ostatnie dni działania sklepu budowlanego Praktiker przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie.

Praktiker potwierdza, że lubelski sklep zostanie zamknięty. To element rozpoczętego na początku listopada postępowania sanacyjnego, które ma umożliwić restrukturyzację firmy, a w konsekwencji poprawę jej sytuacji ekonomicznej.

– Postępowanie sanacyjne jest dla naszej marki ogromną szansą. Sanacja daje spółce czas na bezpieczną restrukturyzację i przywrócenie naszej marce dobrej, czołowej pozycji rynkowej. W tym postępowaniu chodzi o uzdrowienie firmy, a nie jej likwidację – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Aktualnie firma dostosowuje model biznesowy i sieć sprzedaży do bieżących możliwości oraz skali prowadzonej działalności. Na skutek restrukturyzacji lubelski market budowlany zostanie zamknięty.

– Musieliśmy podjąć niezwykle trudną decyzję o rezygnacji z naszej lokalizacji w Lublinie. Pracownicy zostali o tym fakcie poinformowani. Zgodnie z założeniami prowadzonego postępowania sanacyjnego świadczenia pracownicze są kontynuowane i na bieżąco realizowane. To oznacza, że nie ma żadnych opóźnień w wypłacaniu wynagrodzeń – czytamy.

Pracę w Praktiker Lublin straci 59 osób. Przypomnijmy, że w 2012 roku kiedy market otworzył się w naszym mieści zatrudniał wtedy 95 osób.

Ostatnim dniem handlowym dla klientów będzie 11 grudnia. Zamknięcie marketu planowane jest z dniem 31 grudnia.

DW

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W końcu dostał w dupe ,i bardzo dobrze…złodzieje pierdolone.

    ]