Pracownicy punktów szczepień będą objęci specjalną ochroną. Zapadła ważna decyzja

Szczepienia policjantów w woj. lubelskim
Szczepienia policjantów w woj. lubelskim | fot. KWP Lublin

Premier Mateusz Morawiecki zaakceptował objęcie pracowników punktów szczepień ochroną jak funkcjonariuszy publicznych – poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pracownicy punktów szczepień jako funkcjonariusze publiczni

„Zgodnie z zapowiedzią dziś na posiedzeniu Rady Ministrów omawialiśmy ataki antyszczepionkowców na punkty szczepień oraz kierowanie gróźb wobec personelu medycznego. Premier Mateusz Morawiecki zaakceptował objęcie pracowników punktów szczepień ochroną jak funkcjonariuszy publicznych” – napisał Niedzielski.

Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas wykonywania obowiązków służbowych wiąże się z karą grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Jeśli jednak taki czyn sprowokuje funkcjonariusza publicznego do określonej w ustawie „niewłaściwej” reakcji, sąd może złagodzić karę lub odstąpić od jej wymierzenia.

Surowsza kara grozi na napaść na funkcjonariusza publicznego w trakcie jego służby. Za taki czyn grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, gdy wskutek tej napaści dojdzie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu takiej osoby, sprawcy wymierza się karę od 2 do 12 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.