Pracownicy Poczty Polskiej chcą podwyżki o 500 złotych. Petycja już w Sejmie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pracownicy Poczty Polskiej narzekają na niskie wynagrodzenia i domagają się podwyżki o 500 złotych. Petycja Związku Zawodowego Kierowców i Pracowników Poczty Polskiej trafiła do Sejmu.

Do Sejmu trafiła petycja, która wnosi o dofinansowanie pracowników Poczty Polskiej. – „O wysokości zarobków i jakości pracy świadczy ciągły brak pracowników. W konsekwencji do pracy przyjmowany jest, kto popadnie” – pisze w złożonej już w Sejmie petycji Maria Matysek, członek zarządu Związku Zawodowego Kierowców i Pracowników Poczty Polskiej.

Pocztowiec+, czyli program 500 plus dla pracowników Poczty Polskiej

Program 500 złotowego dofinansowania do miesięcznego wynagrodzenia mieliby je otrzymać wszyscy pracownicy, z wyłączeniem członków rady nadzorczej, zarządu oraz kierowników z pensjami powyżej 5000 zł.

Aktualnie Poczta Polska zatrudnia 80 tys. pracowników.

Petycja pracowników Poczty Polskiej do Sejmu

Źródło: Maria Matysek – www.facebook.comWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.