Pracownicy Poczty Polskiej apelują o przedłużenie linii autobusowej o jeden przystanek

Sortownia Poczty Polskiej na Felinie
Sortownia Poczty Polskiej na Felinie | Mapy Google

Pracownicy sortowni Poczty Polskiej na Felinie za pośrednictwem radnego Stanisława Brzozowskiego apelują o przedłużenie linii autobusowej nr 23 o jeden przystanek. Zmiana umożliwi dojazd pracowników PP do pracy komunikacją miejską.

Apelują o przedłużenie linii nr 23

Linia autobusowa nr 23 kursuje na trasie Spiessa – Kupiecka. Pracownicy sortowni Poczty Polskiej mieszczącej się przy ul. Moritza na Felinie apelują o przedłużenie linii 23 o dodatkowy przystanek znajdujący się na ul. Ruskiej. W tej sprawie zwrócili się do radnego Stanisława Brzozowskiego, który skierował do prezydenta Lublina interpelację z dołączonym pismem od pracowników Poczty Polskiej.

„Siedziba naszej firmy położona jest w odległości 1 przystanku za Felinem. Jest to dość długi odcinek drogi, bez możliwości pokonania go chodnikiem. Zatem nasz dojazd do pracy komunikacją miejską uzależniony jest od właściwego ułożenia przez ZTM kursów miejskich, poprzez wydłużenie niektórych z nich, w określonych godzinach do przystanku Felin Europark” – czytamy w piśmie pracowników Poczty Polskiej.

„Wnioskujemy o umożliwienie dojazdu do strefy ekonomicznej dla pracowników, którzy wysiadają na przystanku przy ul. Ruskiej poprzez przedłużenie linii 23. Prosimy o dostosowanie godzin przyjazdów i odjazdów linii 23 do godzin, w których zatrudnieni są nasi pracownicy, tj. umożliwienie dojazdu do pracy na godzinę 6:00, 7:00 i 14:00 oraz powrót po zakończonej pracy w godzinach 14:00, 15:00 i 22:00” – apelują pracownicy PP.

Pracownicy Poczty Polskiej swoją prośbę motywują tym, iż na terenie strefy ekonomicznej w ostatnim czasie powstało kilkanaście firm i dla pracowników przedłużenie linii 23 ułatwiłoby dojazd i powrót z pracy. Kolejnym argumentem, jaki podają pracownicy PP, jest fakt wzrostu zatrudnienia w sortowni PP oraz uruchomieniem Urzędu Celnego. Przedłużenie linii 23 pozwoliłoby części pracowników przesiąść się z prywatnego auta do komunikacji miejskiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.