Pracownicy Biedronki chcą poprawy warunków pracy. Grożą strajkiem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pracownicy sieci Biedronka mają zdecydować do 30 kwietnia tego roku, czy chcą wziąć udział w ogólnopolskim strajku. Chodzi o poprawę warunków pracy.

Związkowcy z „Solidarności” w sieci Biedronka od sierpnia 2018 r. nie mogą porozumieć się z zarządem Jeronimo Martins Polska w sprawie realizacji ich postulatów. Chodzi o złe warunki pracy, nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Związki zawodowe domagają się m.in ograniczenia wielozadaniowości i stworzenia nowego stanowiska pracy – magazyniera, wyrównania płac pracowników niezależnie od regionu, wprowadzenia regulaminu wynagradzania, a także skrócenia czasu pracy w dni poprzedzające niedziele handlowe – do godz. 21.

Jeronimo Martins Polska przerwało mediację ze związkami zawodowymi, dlatego te postanowiły przeprowadzić referendum wśród ponad 65 tys. pracowników blisko trzech tysięcy sklepów sieci. Potrwa ono do 30 kwietnia i wykaże, czy pracownicy chcą wziąć udział w strajku.

Referendum będzie ważne jeśli weźmie w nim udział 50 proc. pracowników sieci Biedronka. Strona związkowa ma nadzieję, że do strajku jednak nie dojdzie i obie strony znajdą porozumienie jeszcze przed ogłoszeniem wyników referendum.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.