Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik się zaszczepił

Mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19
Mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19 | fot. Katarzyna Link, LUW

Chcemy, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu rozpatrywane były przepisy o możliwości dostępu pracodawców do informacji o tym, czy pracownicy zostali zaszczepieni” – powiedział wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Pracodawca będzie wiedział, czy się zaszczepiłeś

Ministerstwo zdrowia przygotowało projekt ustawy, który ma umożliwić pracodawcom wejść w posiadanie informacji o tym czy ich pracownicy są zaszczepieni przeciw covid. Dostęp do tych informacji ma zapewnić system informatyczny.

„Projekt jest w ministerstwie przygotowany. Chcemy, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu ten projekt znalazł się w agendzie rozpatrywanych projektów. Chcemy, aby pracodawcy taką możliwość uzyskali” – mówił Waldemar Kraska w RMF FM.

„W tej chwili wiemy, że wielu pracodawców chciałoby mieć taki dostęp. Wiele związków i organizacji pracodawców zgłasza się także do nas z takim apelem, abyśmy jednak taką możliwość im udostępnili, ponieważ wiedzą, że każda absencja w zakładach pracy powoduje jakieś zawirowania gospodarcze – dodał.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeśli mój pracodawca będzie wywierał na mnie nacisk zaszczepienia się to zmienię pracodawcę. Jeśli osoby zaszczepione mają szczepienie to nie będę im zagrażać (bynajmniej po to się zaszczepili).

  2. Jak się pracownicy posypią to wielcy szefowie sami będą zapier..lać. O ile im zdrowie po eksperymentalnej szprycy pozwoli. A zgony sypią się szybciej, niż po covidzie.

  3. jak się pracodawca tylko odezwie o szczepieniu to sam się zwolnię i zacznę robić to co on 😁