Praca wre nad remontem kładki przy UMCS

Pierwsze prace rozpoczęły się już pod koniec czerwca. Obecnie czyszczona jest konstrukcja stalowa kładki i jej zabezpieczenia, a także trwają prace odtworzeniowe konstrukcji żelbetowej.

Kładka z powodu złego stanu technicznego została zamknięta w połowie 2014 roku. Gdy studenci zaczęli korzystać z przejścia dla pieszych przez ul. Sowińskiego zaczęły na potęgę tworzyć się w tym miejscu korki. Piesi jak i kierowcy nie przepadali za sobą.

UMCS postanowił wystąpić do miasta o dotację na remont kładki. Miasto na ten cel przeznaczyło połowę wymaganej kwoty, czyli 1 milion złotych. Drugą część dołożyła uczelnia.

Pierwsze prace rozpoczęły się pod koniec czerwca. Wykonawca zaczął od zabezpieczenia obiektu. Aktualnie trwa czyszczenie stalowej konstrukcji kładki. Tuż po tym robotnicy przystąpią do odtworzenia konstrukcji żelbetonowej. Te prace potrwają do 31 sierpnia. Kolejnym etapem będzie montaż windy dla niepełnosprawnych.

Organizacja ruchu

Organizacja ruchu w rejonie ul. Sowińskiego, wraz z początkiem lipca jezdnia została zwężona z trzech do dwóch pasów ruchu. Do końca lipca zamknięty będzie pas po stronie „Chatki Żaka” w związku z czym jadący od strony Al. Racławickich mają do dyspozycji w rejonie kładki tylko jeden, a nie jak dotychczas dwa pasy. Taka organizacja obowiązuje do końca lipca.

13737681_10154393861618593_8674999269074412366_o

fot. UMCS

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.