Praca w lubelskiej służbie celno-skarbowej. Kogo szukają? Na chętnych czeka 52 etaty

Służba Celno-Skarbowa
Służba Celno-Skarbowa | materiały prasowe

Rozpoczął się nabór do służby celno-skarbowej województwa lubelskiego. Kandydaci zgłoszenia mogą wysyłać do 23 czerwca. Na chętnych czeka 52 etaty.

Praca w służbie celno-skarbowej

Rekrutację na 52 etaty w Służbie Celno-Skarbowej rozpoczęła Izba Administracji Skarbowej w Lublinie. IAS Lublin jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 15 etatów do Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku, 12 etatów do Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie, 7 etatów do Oddziału Celnego w Zamościu i po 9 etatów do Referatów Realizacji w Lublinie i Białej Podlaskiej.

„To trzecia, największa w tym roku rekrutacja do służby celno-skarbowej prowadzona przez IAS Lublin. Widzimy, że zwiększa się świadomość społeczna na temat pracy naszych funkcjonariuszy, bo zgłasza się do nas coraz więcej kandydatów. Jest to nawet kilkadziesiąt osób na jedno miejsce” – mówi Artur Krukowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie,

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 23 czerwca należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Można zrobić to osobiście lub listownie. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Cały proces potrwa około 3 miesięcy, a zwycięzcy mogą rozpocząć służbę miesiąc później.

Wymagania dla kandydatów do służby celno-skarbowej

Funkcjonariuszem może zostać osoba, która jest obywatelem polskim, korzysta z pełni praw publicznych, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, ma wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe, cieszy się nieposzlakowaną opinią oraz stan zdrowia pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku. Dodatkowym atutem będzie prawo jazdy kat. B.

Na czym polega praca w służbie celno-skarbowej?

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Zarobki w służbie celno-skarbowej

Wynagrodzenie funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej zaczyna się od kwoty 3,3 tys. zł brutto. Do tego trzeba doliczyć dodatek za wieloletnią służbę za udokumentowany staż pracy, 13-tą pensję oraz inne dodatki np. kontrolerski. Pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie na podstawie aktu mianowania oraz pakiet szkoleń przygotowujący do służby w Służbie Celno-Skarbowej.

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej lubelskie.kas.gov.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.