Pożyczka na święta Wielkanocne – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami a wraz z nimi zwiększone potrzeby finansowe. Już niedługo Twój portfel boleśnie odczuje tę sytuację, ale co wtedy, gdy pieniędzy będzie w nim za mało? Ratunkiem jest pożyczka na święta.

Zanim zdecydujesz się wziąć pożyczkę, zadaj sobie pytanie, czy rzeczywiście jej potrzebujesz. Musisz mierzyć siły na zamiary. Czasami może Ci się wydawać, że „nie dopniesz” świątecznego budżetu i będą potrzebne dodatkowe pieniądze, ale po dłuższej kalkulacji okaże się, że jednak na wszystko starczy. To jest oczywiście wariant bardzo optymistyczny, ale biorąc pod uwagę ceny w sklepach i naszą polską wrodzoną gościnność, może się okazać, że jednak potrzebujesz dodatkowych pieniędzy.

Świąteczne wydatki obejmują między innymi:

• zakupy spożywcze w tym produkty do przygotowania potraw i słodycze;

• prezenty dla bliskich;

• dekoracje;

• produkty do sprzątania;

• paliwo potrzebne na dojazd do bliskich;

• odzież i obuwie specjalnie na tę okazję.

Jak podaje portal PulsHr.pl, polskie rodziny wydadzą na tegoroczne święta przeciętnie od 460 do 613 zł, czyli więcej niż w ubiegłym roku. Jest to spowodowane znacznym wzrostem cen, ale jednocześnie też rosnącą stopą życia. Nikt nie chce czuć się gorszy od rodziny czy sąsiadów, więc często przyjmujemy gości przy suto zastawionych stołach i obdarowujemy bliskich upominkami na tzw. zająca. Z większymi wydatkami muszą się liczyć rodziny z dziećmi oraz… chrzestni, bo przyjęło się, że chrześniacy otrzymują z okazji Wielkanocy okazałe prezenty.

Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie te wydatki, częstokroć okazuje się, że przewyższają one dochody za dany miesiąc i części Polaków po prostu nie jest stać na to, żeby zorganizować godne święta. Bywa, że jedynym sposobem jest pożyczka. Niestety coraz rzadziej można się o nią zwrócić do bliskich, tym bardziej w takim czasie, kiedy nasi bliscy również mają duże wydatki i zwyczajnie nie są nam w stanie pożyczyć pieniędzy” – wyjaśnia jeden ze współwłaścicieli firmy pożyczkowej Pożyczka OKEY.

Jak mądrze wziąć pożyczkę?

Zanim zdecydujesz się wziąć pożyczkę na święta, pamiętaj o tym, by realnie ocenić swoje możliwości finansowe i dobrze zweryfikować poszczególne oferty. Dla ułatwienia najważniejsze kwestie przedstawimy w łatwych do zapamiętania punktach.

1. Wybierz ofertę pożyczki za darmo

Sprawdź, które firmy pożyczkowe oferują pierwszą pożyczkę za darmo, a jeśli ta opcja nie przysługuje Ci już danej firmie, bo wcześniej brałeś tam pożyczkę i korzystałeś z promocji – poszukaj innej firmy.

2. Pożycz dokładnie tyle, ile potrzebujesz

Zanim wypełnisz wniosek o pożyczkę, zrób sobie dokładną kalkulację wydatków i sprawdź, ile pieniędzy potrzebujesz. Pożycz tylko tyle, ile jest Ci absolutnie niezbędne, a wtedy spłata pożyczki będzie łatwiejsza. Ta kwestia jest szczególnie ważna wtedy, gdy nie możesz skorzystać z promocji na pierwszą darmową pożyczkę.

Czytaj także: Pożyczka 1500 zł w 15 minut na 30 dni – gdzie taką dostanę w Lublinie?

3. Określ realny termin spłaty

Większość pożyczek bez zaświadczeń udziela się na okres maksymalnie 30 dni, ale są też takie, które można spłacać w ratach. Im krótszy jest czas spłaty, tym pożyczka jest tańsza, ale musisz podchodzić do tego ostrożnie, dlatego że niezgromadzenie odpowiedniej kwoty pieniędzy do dnia spłaty będzie skutkowało naliczeniem wysokich odsetek za nieterminową spłatę. Czasami lepiej jest ustalić dłuższy termin spłaty, a w skrajnych przypadkach złożyć wniosek o przedłużenie terminu spłaty o 7, 14 lub 30 dni. Ta usługa jest jednak płatna.

4. Sprawdź dokładnie ostateczny koszt pożyczki

Podczas oceny pożyczek pozabankowych nie bierz pod uwagę wyłącznie samego oprocentowania. Zawsze zwróć uwagę na ostateczny koszt pożyczki, dlatego że oprócz oprocentowania, do niektórych pożyczek doliczane są też dodatkowe koszty.

5. Sprawdź, czy spełniasz minimalne wymagania

Minimalne wymagania potrzebne do wzięcia pożyczki chwilówki są w większości firm podobne, ale warto się upewnić, czy spełniasz warunki konkretnej firmy, zanim złożysz w niej wniosek o pożyczkę. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i uniknąć przykrego rozczarowania. Przykładowo w firmie Pożyczka OKEY udzielającej pożyczek w Lublinie minimalnymi wymaganiami są:

• wiek od 20 do 75 lat;

• polskie obywatelstwo i adres oraz zameldowanie na terenie Polski;

• posiadanie numeru telefonu komórkowego;

• posiadanie udokumentowanego źródła dochodu.

Pożyczka OKEY na święta – pieniądze za darmo

Święta mogą mieć swój urok bez względu na ilość posiadanych pieniędzy. Kiedy tych pieniędzy brakuje, rozwiązaniem jest szybka pożyczka. Taką pożyczkę możesz wziąć w firmie Pożyczka OKEY, a dokładnie w biurze tej firmy w Lublinie przy ulicy Lubartowskiej 22.

Do uzyskania pożyczki niezbędne jest jedynie potwierdzenie źródła dochodu, a pieniądze są przekazywane dosłownie w 15 minut. Mało tego – pierwsza pożyczka na 30 dni jest całkowicie darmowa. Oddajesz tyle, ile pożyczasz, bez żadnych prowizji i dodatkowych kosztów.

W firmie Pożyczka OKEY obsługiwani są nie tylko klienci niespełniający kryteriów stawianych przez banki, ale również klienci zadłużeni i z zajęciami komorniczymi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie Pożyczka OKEY i wnioskować o pożyczkę na święta, sprawdź szczegóły na stronie www.pozyczkaokey.pl.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.