Pożar w szpitalu w Puławach. Jedna osoba poparzona

Pożar w szpitalu w Puławach. Jedna osoba poparzona - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej zapalniczka, którą jeden z pacjentów się bawił. Jedna osoba została poparzona przez płomienie.

Do pożaru doszło w niedzielę o godzinie 22:20 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach. Ogień pojawił się na piątym piętrze budynku, w znajdującym się tam Oddziale Wewnętrznym.

Personel szpitala, jeszcze przed dotarciem strażaków poczynił kroki bezpieczeństwa. Pacjenci z oddziału zostali ewakuowani z powodu dużego zadymienia, a ogień był zwalczany gaśnicami.

Na miejscu pojawiło się 6 jednostek straży pożarnej z Puław. Cztery pojazdy gaśnicze, jedna drabina i jeden pojazd specjalistyczny.

50-letni mężczyzna, który prawdopodobnie rozprószył ogień przez zapalniczkę uległ poparzeniu. Został przetransportowany do centrum oparzeń w Łęcznej.

– Strażacy walczyli z ogniem do 23:30. Na wskutek pożaru jedno z pomieszczeń szpitalnych uległo całkowitemu zniszczeniu. Straty szacujemy wstępnie na ok. 20 tys. złotych – informuj Krzysztof Morawski, rzecznik Komendy Powiatowej SP w Puławach.

(fot. Spotted Lublin)

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.