Pożar w szkole podstawowej w Skrobowie. W podziemnym magazynie tli się miał węglowy

Od rana strażacy walczą z tlącym się miałem węglowym w podziemnym magazynie szkoły podstawowej w Skrobowie. Działania mogą potrwać wiele godzin.

 

Strażacy wezwanie dostali w poniedziałek po godz. 6 rano. W szkole podstawowej w Skrobowie (gm. Lubartów) doszło do zajęcia się miału węglowego, którym jest opalamy piec szkolny. Akcja gaśnicza jest o tyle trudna, że skład miału znajduje się w podziemnym magazynie.

 

– Strażacy pracujący w miejscu zdarzenia wykorzystują aparaty tlenowe, ze względu na bardzo duże zadymienie. Tli się ok. 60 ton miału – mówi mł. bryg. Jarosław Przysiadły, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

 

Akcja strażaków może potrwać wiele godzin, ponieważ miał tli się w temperaturze 35 st. Celsjusza. Strażacy ręcznie rozgarniają miał i przelewają go wodą. Jak nas poinformowano zdarzenie nie zagraża dzieciom, a w szkole odbywają się normalnie zajęcia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.