Pożar w przedszkolu w Lublinie. Ewakuowano dzieci i pracowników

23415213 1486766744726264 116680992816969541 o

Chwile grozy przeżyły dzisiaj dzieci i pracownicy Przedszkola nr 53 w Lublinie. W placówce wybuchł pożar. Zapaliła się lampa w pomieszczeniu kuchni. Konieczna była ewakuacja dzieci.

 

Do groźnego zdarzenia doszło w czwartek o godz. 12.30 w Przedszkolu nr 53 przy ul. Zachodniej w Lublinie. W jednym z pomieszczeń wybuchł pożar. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję, pogotowie ratunkowe i elektryczne oraz przedstawicieli miejskiego wydziału zarządzania kryzysowego.

 

– Pożar wybuchł w pomieszczeniu kuchni. Na szczęście dzięki szybkiemu działaniu zapobiegliśmy dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia. Natomiast poprzez duże zadymienie musieliśmy ewakuować dzieci i pracowników – wyjaśnia nam kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

 

Jak nam przekazano ewakuowano 85 dzieci i 17 pracowników przedszkola. Zostali przeniesieni do sąsiedniej placówki, po drugiej stronie ul. Nadbystrzyckiej, na terenie Politechniki Lubelskiej.

 

Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że przyczyną pojawienia się ognia mogło być zwarcie w kuchennej lampie i instalacji elektrycznej, do której była podpięta. To właśnie te elementy zapaliły się jako pierwsze. Obiekt nadaje się do dalszego użytkowania, lecz kuchnię będzie trzeba wyremontować.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Edit: Pracownicy ewakuowali dzieci. Jak przyjechała straż wszyscy byli na zewnątrz