Pożar w Łuszczowie. Na miejscu 17 zastępów straży pożarnej, droga krajowa nr 82 nieprzejezdna

Pożar domu w Łuszczowie
Pożar domu w Łuszczowie | fot. Beata Grzegorczyk

Z powodu pożaru kompleksu budynków, w tym domu, przy drodze krajowej nr 82 w Łuszczowie zablokowana jest trasa między Łęczną a Lublinem. Na miejscu 17 zastępów straży pożarnej.

Pożar domu w Łuszczowie

Do zdarzenia doszło we wtorek (12.12) około godz. 6:40 w Łuszczowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze domu. Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na miejscu obecnie jest 17 zastępów straży pożarnej.

Trzy rodziny zdążyły opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków. Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Trwa akcja gaśnicza. Przejazd drogą krajową nr 82 na odcinku między Łęczną a Lublinem jest zablokowany. Kierowcy są kierowani na objazdy.

Aktualizacja, godz. 8:40

Na miejscu obecnie pracuje 14 zastępów straży pożarnej, w tym ok. 45 strażaków. Jak nam przekazał Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, do pożaru doszło w budynku gospodarczym o powierzchni 300 m kw., który to został zaadaptowany na mieszkalny.

Ponadto ogień objął przylegającą do budynku wiatę (składowisko), w której znajdował się opał i złom.

Działania gaśnicze strażaków są utrudnione ze względu na bardzo gęsty dym. Strażacy są zmuszeni do pracy w aparatach tlenowych. Przed przyjazdem strażaków budynek opuściło łącznie 6 osób. Na ten moment jeszcze nie jest znana przyczyna powstania pożaru.

Nagranie

Zdjęcia

Pożar w Łuszczowie
Pożar w Łuszczowie | fot. Jagoda Kwiecień
Pożar domu w Łuszczowie
Pożar domu w Łuszczowie | fot. Karolina Janowska
Pożar domu w Łuszczowie
Pożar domu w Łuszczowie | fot. Karolina Janowska
Korek na DK82 po pożarze w Łuszczowie
Korek na DK82 po pożarze w Łuszczowie | fot. Karolina Janowska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.