Pożar w Lublinie – płonęły wagony kolejowe. Na miejscu interweniowało 5 zastępów straży pożarnej

Bocznica kolejowa Lublin Tatary przy ul. Rataja
Bocznica kolejowa Lublin Tatary przy ul. Rataja | fot. geoportal.lublin.eu

Kłęby gęstego dymu spowiły w niedzielę po południu niebo nad Lublinem. Przez ponad godzinę płonęły wagony pasażerskie na bocznicy kolejowej Lublin Tatary przy ul. Rataja.

Pożar wagonów na bocznicy kolejowej w Lublinie

Do zdarzenia doszło w niedzielę (07.04) około godz. 16:10 przy ul. Macieja Rataja w Lublinie. Na bocznicy kolejowej Lublin Tatary doszło do pożaru stojących tam wagonów pasażerskich. Czarny dym wydobywający się z płonących wagonów był widoczny z wielu kilometrów. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, w tym 13 strażaków.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogień objął cały jeden wagon i rozprzestrzenił się na drugi.

„Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi wejściowych do wagonu, podaniu prądów wody w natarciu do wnętrza palącego się wagonu i przeszukaniu wagonu celem wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych” – relacjonuje kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Na całe szczęście nie stwierdzono, żeby ktoś był poszkodowany w wyniku pożaru. Wstępne oględziny wskazały, że doszło do podpalenia wagonu. Są to wagony pasażerskie należące do PKP Intercity, które zostały już wyłączone z użytku.

„Wagony znajdujące się na bocznicy Lublin Tatary są przeznaczone do kasacji. Spłonął jeden wagon i nadpalił się drugi. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia przez osobę postronną. Teren bocznicy jest oznaczony tabliczkami 'zakazu wstępu osobom nieupoważnionym’” – informuje Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Strażacy wrócili do koszar po 2,5 h. Powstałe straty w wyniku pożaru wstępnie oszacowano na 80 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.