Pożar w galerii handlowej, gdy ta była zamknięta. Zalana część korytarza i lokal, w którym pojawił się ogień

Straż Pożarna - strażak
Straż Pożarna - strażak | fot. Dominik Wąsik

W niedzielę niehandlową, gdy wszystkie sklepy są zamknięte, w jednej z galerii handlowych na terenie Lublina doszło do pożaru. Na szczęście zadziałała instalacja przeciwpożarowa i ogień udało się ugasić, zanim ten rozprzestrzenił się na kolejne lokale handlowe.

Pożar w galerii handlowej Mozaika

Do pożaru doszło w niedzielę (07.04) przy ul. Orkana w Lublinie. Strażacy otrzymali zgłoszenie z monitoringu pożarowego w Galerii Mozaika (dawny hipermarket Tesco, obecnie Kaufland). Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym 12 strażaków. W większości przypadków takie zgłoszenia są fałszywe, jednak tu faktycznie miał miejsce pożar.

W budynku rozbrzmiał alarm, mimo że ten był zamknięty, bo tego dnia wypadła niedziela niehandlowa. Jedynym lokalem, w którym znajdowali się ludzie, była siłownia Endorfina, z której klienci ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Strażacy przy pomocy narzędzi wyburzających dostali się do środka galerii handlowej. Okazało się, że pożar wybuch w punkcie dorabiania kluczy. Na szczęście w tym przypadku zadziałała prawidłowo instalacja tryskaczy i ogień został ugaszony właśnie przez zraszacze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną powstania pożaru było zwarcie listwy przedłużacza.

System pożarowy zadziałał prawidłowo

Jak nas poinformował Piotr Niedźwiadek, dyrektor Galerii Mozaika, system pożarowy zadziałał prawidłowo. W wyniku włączenia się tryskaczy woda zalała dwa lokale (punkt dorabiania kluczy i salon Plus & Polsat) oraz korytarz galerii, na którym znajdowało się kilka stoisk handlowych. Obecnie trwa osuszanie obiektu i stoisk. Po wykonaniu tej czynności do tych miejsc zostanie przywrócone zasilanie.

Pozostałe lokale handlowe znajdujące się w Galerii Mozaika i sklep Kaufland funkcjonują normalnie.

Strażacy wstępnie oszacowali powstałe straty na kwotę 300 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.