Pożar w Biedronce w Lublinie. Nastolatkowie podpalili karton, są poszukiwani [WIDEO]

68 123407 q
Podpalili karton z chipsami w Biedronce w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci poszukują sprawców podpalenia kartonu z chipsami w Biedronce przy ul. Woronieckiego w Lublinie. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (16 marca) w sklepie Biedronka przy ul. Woronieckiego w Lublinie. Przed godz. 20 w sklepie doszło do pożaru, kiedy było jeszcze sporo klientów. To oni zauważyli ogień, a jeden z robiących zakupy mężczyzn chwycił gaśnicę by ugasić zarzewie ognia.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Straty materialne dotyczące zniszczenia towaru i wyposażenia sklepu oszacowane zostały na kwotę 130 tys. zł. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

– Poszukujemy dwóch młodych mężczyzn, nastolatków. Obaj ubrani byli w ciemne, długie kurtki z kapturami z obszyciem z futerka. Na nagraniu widać jak zatrzymują się przy stoisku z chipsami. Kiedy zostają sami w alejce, jeden z nich bierze do ręki opakowanie i wyjmuje z kieszeni najprawdopodobniej zapalniczkę. Po upływie kilku sekund na stoisku pojawia się płomień – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Jeśli ktoś rozpoznaje nastolatków z nagrania, proszony jest o przekazanie informacji na numer 997 bądź bezpośrednio do dyżurnego III Komisariatu Policji (81) 535 58 00.

//Aktualizacja

Niespełna dwie godziny od publikacji wizerunków poszukiwani dwaj nieletni zgłosili się wraz z rodzicami na komisariat. To 14-letni mieszkańcy Lublina.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. po cholerę im oczy zasłoniliście skoro prosicie o pomoc w schwytaniu ich trudniej jest poznać jak maja zasłonięte oczy …