Pożar suszarni chmielu w Wólce Polanowskiej. Milionowe straty [ZDJĘCIA]

Pożar suszarni chmielu w Wólce Polanowskiej | fot. KPP Opole Lubelskie

Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną sobotniego pożaru suszarni chmielu w miejscowości Wólka Polanowska w gm. Wilków.

Ogień pojawił się około godz. 17 w budynku suszarni chmielu w m. Wólka Polanowska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zaczął palić się plastikowy pojemnik z olejem grzewczym w budynku suszarni. Wydobywający się dym zauważył właściciel posesji, który natychmiast powiadomił strażaków.

Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i swoim zasięgiem objął dwa budynki gospodarcze przeznaczone do przechowywania warzyw i owoców oraz suszarnię chmielu, w której znajdowały się maszyny do zbioru i suszenia chmielu.

Na miejscu z ogniem walczyło 15 zastępów straży pożarnej, gdzie sama akcja gaśnicza trwała blisko 8 godzin. Straty oszacowano na ok. 2 mln zł. Wstępną przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar suszarni chmielu w Wólce Polanowskiej | fot. KPP Opole Lubelskie
Pożar suszarni chmielu w Wólce Polanowskiej | fot. KPP Opole Lubelskie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.