Pożar sklepu Stokrotka w Lublinie. Spłonęła elewacja i kilka samochodów

15252683 1186989438033724 216198354874584268 o

Zakończyła się akcja gaśnicza sklepu przy alei Warszawskiej w Lublinie.

Do zdarzenia doszło około godz 6:50 w jednym ze sklepów sieci Stokrotka mieszczącym się przy alei Warszawskiej. Ogień pojawił się od strony magazynowej sklepu.

– Ogień pojawił się przy paletach zgromadzonych przy sklepie. Doszło najprawdopodobniej do podpalenia ich przez jeszcze nam nieznanego sprawcę – informuje kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Ogień z palet szybko przeniósł się na elewację sklepu. Doszło do zadymienia sklepu, w którym znajdowali się klienci. Pracownicy szybko zarządzili ewakuację budynku.

Ogień dostał się również na podziemny parking, gdzie doszło do spalenia czterech pojazdów. Akcja gaśnicza trwała trzy godziny. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży, pogotowie oraz policja.

Już wstępnie strażacy oceniają straty na bardzo duże kwoty. Elewacja sklepu nadaje się tylko do remontu. Towar, który znajdował się w magazynie nie jest jeszcze oszacowany, ponieważ pomieszczenie jest strasznie zadymione.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa szacowanie strat.

Czytaj także: Pożar Stokrotki w Lublinie. Sklep zamknięty 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.