Pożar domu niedaleko Lublina. Z żywiołem walczyło 8 zastępów straży pożarnej. Jedna osoba poszkodowana

wóz strażacki z drabiną
Wóz strażacki z drabiną | fot. Dominik Wąsik

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru, który wybuchł w domu jednorodzinnym w Majdanie Mętowskim, niedaleko Lublina. Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej.

Pożar domu w Majdanie Mętowskim

Do pożaru doszło w środę (13.12) około godz. 13:15 w miejscowości Majdan Mętowski, gmina Głusk. Służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze domu jednorodzinnego. Na miejscu już po kilku minutach pojawiły się pierwsze zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Do pożaru doszło w jednym z pomieszczeń budynku o powierzchni 50 mkw. W wyniku pożaru poszkodowany został ok. 70-letni mężczyzna, który przebywał w domu. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Wstępne szacunki powstałych strat oszacowano na kwotę 30 tys. złotych. Przypuszczalną przyczyną wybuchu pożaru była nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się otwartym ogniem. Ostateczną przyczynę ustali policja w prowadzonym postępowaniu.

Strażacy wrócili do koszar kilka minut po godz. 15.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.