Pożar budynku ubojni we Włodawie. Straty oszacowano na około 4 mln zł [ZDJĘCIA]

IMG 20190402 154817
Pożar ubojni we Włodawie | fot. KP PSP we Włodawie

We wtorek strażacy interweniowali w pożarze budynku ubojni we Włodawie. Z ogniem walczyło 50 strażaków, a straty spowodowane przez ogień oszacowano na około 4 mln zł.

Do wybuchu pożaru doszło we wtorek o godz. 13.55 w budynku ubojni trzody chlewnej i bydła należącej do firmy P.P.H.U. Gramar we Włodawie. Ze zgłoszenia, które otrzymali strażacy wynikało, że palą się zbiorniki oleju opałowego oraz pożar rozprzestrzenia się na poddasze budynku ubojni.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnej, w tym 50 strażaków. W gaszeniu pożaru uczestniczyły zastępy: JRG Włodawa i JRG Łęczna. Ponadto zadysponowano jednostki z OSP: Orchówek, Różanka, Sobibór, Zahajki, Urszulin, Włodawa oraz Stary Brus.

„W pierwszej fazie działań rozpoczęto gaszenie pianą palącego się oleju opałowego, którego nagrzane dymy pożarowe przedostawały się na poddasze całego budynku. Następnie wprowadzono ratowników na poddasze celem powstrzymania rozwijającego się pożaru w tej części obiektu” – relacjonuje mł. bryg. Waldemar Makarewicz, rzecznik KP PSP we Włodawie.

Na poddaszu strażacy napotkali na bardzo silne zadymienie oraz wysoką temperaturę. Po kilku próbach opanowania rozwoju pożaru ratownicy zostali zepchnięci do obrony części administracyjnej. Równolegle do gaszenia pożaru pracownicy zakładu dokonywali ewakuacji dokumentacji księgowej oraz chłodni która nie była objęta pożarem.

„Dużą trudnością w opanowaniu pożaru był charakter obiektu i samego dachu tj. jego duży rozmiar oraz to, że pokrywał różne części obiektu na różnych poziomach. Ratownicy przez większość akcji pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych” – dodaje mł. bryg. Waldemar Makarewicz.

Akcja gaśnicza trwała do godziny 21 i po opanowaniu pożaru obejmowała dogaszanie, przewietrzanie oraz usuwanie poszycia dachu celem dotarcia do ukrytych źródeł ognia.

Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria agregatu chłodniczego. Straty wstępnie wyceniono na około 4 mln zł. Uratowano mienie o wartości około 5 mln zł.

IMAG1109
Pożar ubojni we Włodawie | fot. KP PSP we Włodawie
20190402 183325
Pożar ubojni we Włodawie | fot. KP PSP we Włodawie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.