Pożar autobusu na ul. Orkana w Lublinie. „Zapalił się podczas jazdy”

Pożar autobusu MPK Lublin na ul. Orkana
Pożar autobusu MPK Lublin na ul. Orkana | fot. czytelnik Paweł

We wtorek na ul. Orkana zapalił się autobus komunikacji miejskiej. Pasażerowie ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Na miejscu interweniowały 3 zastępy straży pożarnej.

Pożar autobusu na ul. Orkana

Do pożaru doszło we wtorek (1.02) około godz. 18.30 na ul. Orkana w Lublinie. Kierowca autobusu linii nr 57, który wykonywał kurs w kierunku os. Poręba, dostrzegł dym wydobywający się z tylnej części pojazdu. Pasażerowie wraz z kierowcą opuścili pojazd jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Ogień pojawił się w komorze silnika. Na miejscu interweniowały 3 zastępy straży pożarnej, policja i nadzór ruchu MPK Lublin. Strażacy szybko opanowali ogień, który objął tył autobusu. Wstępne straty oszacowano na kwotę ok. 70 tys. złotych. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru była awaria silnika.

W trakcie akcji gaśniczej ruch na ul. Orkana był zablokowany.

Akcja gaśnicza płonącego autobusu na ul. Orkana
Akcja gaśnicza płonącego autobusu na ul. Orkana | fot. czytelnik Paweł

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.