Powstanie nowa ścieżka rowerowa w dzielnicach Dziesiąta i Abramowice

Znak C-16 C-13 - droga dla pieszych i rowerzystów
Znak C-16 C-13 - droga dla pieszych i rowerzystów | fot. Dominik Wąsik

Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę brakującego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej. Rozpoczęcie procedury planowane jest jeszcze w tym miesiącu. Planuje się budowę ok. 500-metrowego odcinka.

Nowa ścieżka rowerowa

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej będzie realizowana w ramach projektu obywatelskiego D-102 „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)”. Powstanie odcinek o długości około 500 m, od pętli autobusowo-trolejbusowej w kierunku ul. Głuskiej (w stronę miasta), po stronie wschodniej. Kwota przeznaczona w tym roku na to zadanie to blisko 334 tys. zł.

„Ścieżka wzdłuż ul. Abramowickiej powstaje sukcesywnie, w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. W zgłoszonych wnioskach do BO na 2023 rok również jest złożony wniosek w tym zakresie. Tym samym sukcesywnie realizując projekty, zakładamy, że docelowo powstanie ścieżka na całym odcinku 1200 m, czyli do wysokości szpitala” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Gdzie obecnie budują się ścieżki rowerowe w Lublinie?

Obecnie finalizowane są prace przy ścieżce rowerowej, która powstaje wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa infrastruktura dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m. Koszt budowy ścieżki rowerowej to ponad 300 tys. zł.

W tym roku, z nowej infrastruktury rowerzyści mogą już korzystać w rejonie ul. Prusa. Powstał tam chodnik o długość około 180 m, ścieżka rowerowa o długości około 260 m oraz przejazd dla rowerów przez ul. Prusa, co wiązało się również z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności – ul. Prusa – ul. 3 Maja.

Zakończono również prace w zakresie budowy ścieżki rowerowej w rejonie Areny Lublin – od boisk treningowych do istniejącej ścieżki za mostem na Bystrzycy. Z kolei w dzielnicy Felin finalizowana jest budowa chodnika i drogi dla rowerów wraz z oświetleniem przy ul. Doświadczalnej oraz oświetlenia istniejącego chodnika i drogi dla rowerów na fragmencie od ul. Dekutowskiego do ul. Doświadczalnej.

„W tym roku planujemy jeszcze ogłoszenie przetargu na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż al. Warszawskiej wraz z wykonaniem zatoki autobusowej. Zadanie będzie realizowane w ramach projektu pn. „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF”, jako rozszerzenie zakresu projektu, tak aby wykorzystać powstałe oszczędności dofinansowania w projekcie” – informuje Justyna Góźdź.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.