Powrót uczniów do szkół. Od soboty zmiana rozkładów komunikacji miejskiej

przystanek komunikacja miejska mpk ztm lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zgodnie z zapowiedziami rządu do końca maja wszyscy uczniowie mają wrócić do szkół. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie koryguje rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

Zmiana rozkładów komunikacji miejskiej od 15 maja w Lublinie

Od 15 maja zwiększy się częstotliwość kursowania linii nr 17, 26, 31, 57 i 150 do 15 minut w dzień powszedni w godzinach 6:30 – 17:00 (dotychczas linie kursowały co 20 minut). Od tego dnia przydzielona zostanie większa liczba pojazdów przegubowych do obsługi głównych linii trolejbusowych.

Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej od 15 maja:

Obsługa komunikacyjna Zalewu Zemborzyckiego:

– w soboty i dni świąteczne wydłużenie wybranych kursów linii nr 15 do Dąbrowy i skierowanie do obsługi pojazdów przegubowych,
– w soboty i dni świąteczne skierowanie do obsługi linii nr 8 i 40 pojazdów przegubowych.

Zmiany w liniach podmiejskich:

– zawieszenie kursowania linii nr 24 w soboty i dni świąteczne (na wniosek Wójta Gminy Niemce),
– zmniejszenie liczby kursów linii nr 17 do/z Głuszczyzny we wszystkie dni tygodnia (na wniosek Wójta Gminy Głusk),
– modyfikacja godzin kursowania linii nr 52 w sobotę (w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Wólka).

Większy limit pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej:

Zmianie ulegają także limity pasażerów w pojazdach. Od 15 maja dopuszczalna liczba osób w pojeździe to 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących w pojeździe, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać niezajęta. Stosowne oznaczenia w pojazdach, dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów w konkretnym pojeździe, zostaną zmodyfikowane.

Obowiązkowe maseczki:

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r., od 15 maja 2021 r. zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, niemniej należy zachować dystans społeczny. W pojazdach komunikacji miejskiej w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.