Poważna awaria wodociągowa w Lublinie. Brak wody lub obniżone ciśnienie w trzech dzielnicach

Awaria wodociągowa w Lublinie. Woda wylała na ulice | fot. czytelnik Piotr
Awaria wodociągowa w Lublinie. Woda wylała na ulice | fot. czytelnik Piotr

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do poważnej awarii wodociągowej na Al. Kompozytorów Polskich w Lublinie. W związku z awarią mogą wystąpić przerwy w dostawie wody lub obniżone ciśnienie w trzech dzielnicach miasta.

Awaria wodociągowa w Lublinie

Do awarii doszło przed godz. 3 w nocy na Al. Kompozytorów Polskich w Lublinie. Z przekazanych informacji przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie wynika, że w związku z awarią sieci wodociągowej wystąpią zakłócenia w dostawie wody lub obniżone ciśnienie w rejonie dzielnic Czechowa, Sławinka i LSM.

Według relacji świadka woda wypłynęła na al. Kompozytorów Polskich. Zalane zostały aleja Solidarności, ul. Północna oraz pobliskie uliczki. Z powodu niskiej temperatury woda zaczęła zamarzać i na jezdni utworzyła się warstwa lodu. Warto zachować ostrożność!

Komentarz MPWiK

„O godz. 2.45 do Pogotowania Wod.-Kan wpłynęło zgłoszenie o wypływie wody na na al. Kompozytorów Polskich na wysokości ul. Paganiniego 13. Do awarii doszło przy studni zasuwy sieciowej na magistrali DN 350. O godz. 4.30 zamknęliśmy zasuwy sieciowe i odcięty został wypływ wody, która spływała al. Kompozytorów Polskich do wiaduktu Poniatowskiego. Powiadomiliśmy Straż Miejską o konieczności posypania jezdni i chodników, by zapewnić bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Trwa usuwanie awarii, nie ma zakłóceń w dostępie wody dla mieszkańców. Mogą wystąpić incydentalnie zapowietrzenia czy drobne zanieczyszczenia na instalacjach wewnętrznych – należy wtedy dłużej puścić wodę i oczyścić sitko przy baterii, by przepłukać instalację wewnętrzną. Usuwanie awarii może potrwać do godzin popołudniowych, nie ma to jednak wpływu na dostęp wody dla mieszkańców” – mówi Magdalena Bożko, rzecznik prasowy MPWiK w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.