Potrzeba dodatkowych 25 mln zł na nowy dworzec autobusowy. Dawna smażalnia ryb do rozbiórki

Rozbiorą dawną smażalnię ryb na ul. Pocztowej
Rozbiorą dawną smażalnię ryb na ul. Pocztowej | fot. Dominik Wąsik

O kolejne miliony wzrośnie koszt budowy nowego dworca autobusowego. Radni na czwartkowej sesji rady miasta zgodzili się na zwiększenie budżetu inwestycji. Tym razem chodzi o dodatkowe 25 mln zł.

Nowy dworzec drożeje w niewyobrażalnym tempie

Początkowo budowa nowego dworca autobusowego w Lublinie miała kosztować 237 mln zł, bo na tyle opiewała umowa podpisana z głównym wykonawcą — firmą Budimex. Bardzo szybko okazało się, że jednak się przeliczono i będzie trzeba dodatkowych pieniędzy. Od rozpoczęcia prac miasto dołożyło już dodatkowe 18 mln zł, z czego 16,8 mln zł wyniosło usunięcie i utylizacja podziemnych zbiorników po dawnej gazowni.

W czwartek (8.09) radni przegłosowali zmiany uchwały budżetowej Miasta Lublin na 2022 rok. Chodzi o kolejne 25 mln zł.

„Zwiększenie środków wynika z konieczności wykonania dodatkowych robót związanych z dostosowaniem obiektu do aktualnych przepisów przeciwpożarowych, a dotyczy to m.in. instalacji tryskaczowej, fasady aluminiowej, drzwi stalowych czy wentylacji mechanicznej” – informuje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodatkowe pieniądze mają zostać przeznaczone też na rozbiórkę budynku po dawnej smażalni ryb przy ul. Pocztowej, której nie uwzględniono z dokumentacji projektowej. Urzędnicy twierdzą, że konieczna była „zmiana technologii i materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej, ale niedostępnych na rynku w wyniku np. wstrzymania produkcji”.

„W takim przypadku konieczny jest zakup zamiennych materiałów i technologii po aktualnych cenach” – stwierdza Monika Głazik. „Aneks do umowy uwzględniający koszty dodatkowe nie został jeszcze zawarty” – dodaje.

Termin zakończenia budowy nowego dworca upływa 28 lutego 2023 r.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.