Potrącił busem 84-latka i odjechał. Policjantom udało się ustalić sprawcę i zatrzymać. Teraz apelują do świadków

Potrącił 84-latka podczas cofania i odjechał
Potrącił 84-latka podczas cofania i odjechał | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina poszukują świadków wypadku, do którego doszło pod koniec lutego na terenie miasta. Kierujący busem podczas cofania potrącił 84-latka, po czym odjechał. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany przez policjantów.

Potrącił starszego mężczyznę i odjechał

Wracamy do sprawy wypadku, który miał miejsce 28 lutego na ul. Koncertowej. Tam kierujący busem podczas wykonywania manewru cofania, potrącił przechodzącego za pojazdem 84-latka. Sprawca, po zdarzeniu wysiadł z pojazdu, by sprawdzić, co się stało. Następnie wsiadł do busa i odjechał. Starszy mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca. 28-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego został zatrzymany już kolejnego dnia. Jak się okazało, samochód dostawczy marki Ford (bus), którym się poruszał, był kompletnie niesprawny. Mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia.

O tym pisaliśmy tu: W trakcie cofania potrącił 84-latka. Wysiadł z busa, spojrzał na niego i odjechał. Policja zatrzymała sprawcę

28-latek na wniosek policjantów i prokuratora został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Teraz szukają świadków

W związku z prowadzoną sprawą policjanci z Lublina szukają świadków tego zdarzenia.

„Jeżeli ktoś były świadkami zdarzenia, proszony jest o zgłaszanie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, pokój numer 81 lub kontakt telefoniczny 47 811 58 75, ewentualnie z najbliższą jednostką policji pod numerem 112” – apeluje nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.