Potrącenie pieszej na pasach wieczorową porą. Apelujemy, noście odblaski. Bycie widocznym może uratować życie

Potrącenie pieszej Ryki
Potrącenie pieszej Ryki | fot. lubelska Policja

Wczoraj przed godziną 16:00 w miejscowości Ryki doszło do potrącenia 78-letniej kobiety, Do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący Volvo 66 – latek, nie zauważył kobiety, która była w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Przechodząc przez pasy zachowaj wzmożoną ostrożność

Wczoraj, około godziny 16:00, na ulicy Kościuszki w Rykach miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły samochód osobowy i piesza. Według wstępnych ustaleń policji 66-letni kierowca pojazdu marki Volvo, zamieszkały w powiecie ryckim, podróżując ulicą Kościuszki w kierunku ulicy Warszawskiej, potrącił 78-letnią kobietę, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierowcy, który okazał się być trzeźwy.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Jest jesień — noś odblaski. Ratują życie

Przy okazji tego zdarzenia przypominamy o odblaskach. Jesień to bardzo niebezpieczny czas na drogach. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi i kierujący jednośladami.

kolorowe odblaski
Odblaski rozdawane przez policjantów

Ubiór w kolorach ciemnych i bez elementów odblaskowych to igranie z losem i proszenie się o kłopoty. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy kompletować ubranie na wieczorne wyjście.

Obowiązkowe odblaski poza terenem zabudowanym

Piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Jednoślady obowiązkowo powinny być wyposażone w oświetlenie z tyłu i z przodu oraz elementy odblaskowe.

odblaski e1410680701658

Myśl za siebie i za innych uczestników ruchu drogowego

Kiedy zbliżamy się do przejścia dla pieszych, zawsze powinniśmy wykazywać szczególną ostrożność. Ważne jest, aby zwracać uwagę na oznaczenia na poziome znaki drogowe i otoczenie jezdni. Przestrzeganie tych zasad znacząco zwiększa szanse na bezpieczne dotarcie do celu podróży dla każdego uczestnika ruchu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.