Potrącenie pieszego. Szedł po zmroku pijany i bez odblasków. Miał niemal 3 promile

Kierujący hondą potrącił pijanego pieszego
Kierujący hondą potrącił pijanego pieszego | fot. KPP Kraśnik

Odblaski ratują życie! Ich brak u pieszego w połączeniu z alkoholem może doprowadzić do sytuacji wielkiego zagrożenia dla użytkowników drogi. Przekonał się o tym 50-letni mieszkaniec gminy Trzydnik Duży, który został potrącony przez kierującego hondą.

Pieszy ranny i… pijany

Do groźnego wypadku doszło we wtorek (06.02) przed godz. 18:00 na drodze między miejscowościami Trzydnik Duży a Rzeczyca Ziemiańska. Policjanci z Kraśnika otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego i policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Honda 39-letni mieszkaniec gminy Gościeradów potrącił idącego drogą 50-letniego mieszkańca gminy Trzydnik Duży. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany przytomny do szpitala.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, iż kierujący hondą być trzeźwy, a pieszy miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Na miejscu trwają oględziny z udziałem technika kryminalistyki. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia niewielkie utrudnienia w ruchu.

Wstępne ustalenia wskazują, że pieszy nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.