Potrącenie na przejeździe dla rowerów. Dostawczy Mercedes potrącił 39 – latkę, która przeprowadzała rower przez jezdnie

rower na pasach - wynik potrącenia
Rowerzystka potrącona na przejściu dla Pieszych | fot. Policja

Na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej w dniu 10.11.2023 (piątek) doszło do niebezpiecznego zdarzenia, z udziałem rowerzysty. Kierowca dostawczego Mercedesa potrącił 39-letnią kobietę, która przeprowadzała rower w miejscu do tego przeznaczonym. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Szczegółowy przebieg zdarzenia z udziałem rowerzystki

W piątek rano na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej miało miejsce zdarzenie, w którym kierowca dostawczego Mercedesa potrącił 39-letnią kobietę, przechodzącą przez przejazd dla rowerów, kobieta prowadziła jednoślad obok siebie. Na podstawie wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowana doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. 49-letni kierowca pojazdu był trzeźwy. W celu dokładniejszych badań, od kobiety również pobrano krew w celu sprawdzenia obecności alkoholu.

Karetka pogotowia ratunkowego na sygnałach
Karetka pogotowia ratunkowego na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Rowerzyści i piesi – narażeni są na większe niebezpieczeństwo na drogach

Policja ustala wszystkie okoliczności wypadku oraz apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Należy pamiętać, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego tj. piesi i rowerzyści są bardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych w konfrontacji z kierowcą pojazdu.

To cię zainteresuje:

Pamiętajmy, że szybko robi się ciemno – nośmy odblaski. Szczegóły

Apel do kierowców – szczególnie aktualny jesienią

Jesienny czas przynosi ze sobą szybko zmieniające się warunki atmosferyczne, co wymaga od uczestników ruchu drogowego wyjątkowej uwagi. Warto więc dostosować prędkość i manewry do aktualnych warunków na drodze, co pozwoli nam i innym na bezpieczne reagowanie na potencjalne niebezpieczeństwa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.