Potężny cios dla Motoru Lublin! Klub stracił sponsora po artykule „Wyborczej”. Rozważana jest podwyżka cen biletów

Kibice na meczu Motor Lublin - Górnik Łęczna (19.08.2023)
Kibice na meczu Motor Lublin - Górnik Łęczna (19.08.2023) | fot. Motor Lublin

Piłkarski Motor Lublin poinformował, że po czwartkowym artykule lubelskiej „Wyborczej” jeden ze sponsorów klubu wycofał się z dalszej współpracy. Klub stawia ultimatum kibicom: „za każde naruszenie będzie podwyższana cena biletów na każdy kolejny mecz”.

Motor stracił sponsora

W czwartek (16.11) na łamach lubelskiej „Wyborczej” ukazał się artykuł pt. „Ślepa Furia. Tak kibole Motoru Lublin walczyli o pieniądze i wpływy”. Dotyczy on porachunków kiboli Motoru Lublin, w tym Mateusza W., który w kwietniu został zatrzymany przez policjantów. W aucie miał broń automatyczną, amunicję i środki odurzające.

Szczegóły: Pościg ulicami Lublina, ranny policjant i broń w aucie. Poznaliśmy szczegóły dotyczące wczorajszego zatrzymania

Po publikacji „Wyborczej” Motor Lublin wydał oświadczenie. Czytamy w nim, iż po tej publikacji jeden z istotnych sponsorów wycofał się z dalszej współpracy.

„To bardzo zła wiadomość dla Klubu, dla którego wsparcie sponsorskie jest niezbędne do dalszego funkcjonowania i rozwoju, co powinno leżeć również w interesie jego kibiców. Wywieszanie na trybunach wulgarnych i obraźliwych transparentów niezwiązanych ze sportowym dopingiem prowadzi do strat wizerunkowych oraz finansowych” – wyjaśnił klub.

Przypomnijmy, że za niezgodne z prawem zachowania na meczu z Wisłą Kraków, Motor zapłacił karę w wysokości 20 tysięcy złotych, a za wydarzenia na meczu z Wisłą Płock Komisja Dyscyplinarna PZPN zamknęła sektory H1, H2 i G3 na trzy najbliższe mecze.

Więcej o tym pisaliśmy tu: Motor Lublin ukarany za fajerwerki i race. Najbliższy mecz na trybunach obejrzy jedynie garstka kibiców?

„Koniec tolerancji dla takich zachowań”

„Od najbliższego meczu (z Resovią Rzeszów, 25 listopada – przyp. red.) za każde naruszenie w formie wulgarnych okrzyków lub transparentów, a także odpalania flar i rzucania rac na boisko cena biletu na sektorach, na których będzie dochodziło do tych karygodnych incydentów, będzie podwyższana o 5 złotych na każdy kolejny mecz” – informuje Motor Lublin.

Klub przestrzega, że takie zachowania utrzymują negatywny wizerunek klubu, co w konsekwencji może doprowadzić do wycofania się głównego inwestora z jego dalszego finansowania. Istnieje też ryzyko, iż następne naruszenia kibiców mogą również skutkować zamknięciem całego stadionu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No i dobrze bo niby z jakiej racji klub ma ponosić koszty zachowania swoich pseudo kibiców Oni mają inne ważniejsze wydatki niż płacić kary Kibice powinni siedzieć cicho albo otworzyć specjalne konto z których sami by opłacali wszystkie kary

  2. Samozaoranie i z powrotem do czwartej ligi…
    Jakubas już wie, że popełnił błąd inwestując w Motor, potrzebuje tylko pretekstu, żeby się wycofać.

  3. Klub, jak zawsze w takich sytuacjach, zdziwiony i rozgoryczony.
    A kto pozwala na wywieszanie wszelakich transparentów, wnoszenie i odpalanie pirotechniki, kto jest organizatorem meczów? Klub nie potrafi albo nie chce (albo jedno i drugie) odpowiednio zabezpieczyć imprezy to niech ponosi konsekwencje dotąd aż się nauczy to robić i zechce mu się to robić. A do tego momentu niech nie płacze.

  4. Trener bije dyrektora, ubliża rzeczniczce prasowej, a właściciel z tym nic nie robi, to takim działaniem daje przyzwolenie na działalność przestępczą. A pseudokibice z tego korzystają. Już wyczuli że mogą się daleko posunąć. Więc niech się nie dziwi że tak jest. Jakubas już dawno kombinuje jak wycofać się z klubu (bo już nie chce ładować w niego kasy ) żeby nie narazić się na złość kibiców. Szuka pretekstu.