Pościg ulicami Lublina, ranny policjant i broń w aucie. Poznaliśmy szczegóły dotyczące wczorajszego zatrzymania

Zatrzymanie poszukiwanego 29-latka po policyjnym pościgu
Zatrzymanie poszukiwanego 29-latka po policyjnym pościgu | fot. czytelniczka Justyna

Poznaliśmy szczegóły policyjnej akcji, o której pisaliśmy w czwartek, 6 kwietnia. Policjanci zatrzymali 29-latka, który był poszukiwany do prowadzonej sprawy. W jego aucie znaleźli broń automatyczną, amunicję i narkotyki.

Policyjny pościg i zatrzymanie w Lublinie

W czwartek (6.03) po południu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie namierzyli 29-latka. Mężczyzna miał być zatrzymany na zlecenie prokuratury do prowadzonego postępowania o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mieszkaniec Lublina na widok policjantów od razu zaczął uciekać.

W trakcie próby zatrzymania potrącił samochodem policjanta i uszkodził radiowóz. Pościg trwał przez kilka kilometrów. Kierujący uciekając, stwarzał duże zagrożenie w ruchu drogowym. Na koniec porzucił samochód na parkingu przy ul. Turystycznej, dalej próbował uciekać pieszo – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W akcję zatrzymania 29-latka zaangażowano pobliskie patrole. Finalnie uciekiniera udało się zatrzymać na jednym z parkingów przy al. Andersa, o czym informowaliśmy już godzinę po zatrzymaniu: Pościg i obława za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Porzucił auto, próbował się ukryć (zdjęcia, nagranie z zatrzymania).

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Jak się okazało, w aucie 29-latek przewoził broń automatyczną, amunicję oraz niewielkie ilości narkotyków. Z mężczyzną wykonywane są obecnie czynności procesowe.

Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty i będzie miał możliwość składania wyjaśnień. Mężczyzna jest związany ze środowiskiem pseudokibiców jednej z drużyn piłkarskich. Jest osobą wielokrotnie notowaną za przestępstwa kryminalne – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Nagranie pościgu za 29-latkiem zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. zabawa w pościg za naćpanym bandytą z pistoletem maszynowym, po mieście w godzinach szczytu, brawo Policja