Poszukiwany zgłosił się sam do odbycia kary. Zadzwonił i powiedział, gdzie jest by po niego przyjechał patrol

napis policja na masce samochodu
fot. Policja

33-letni mieszkaniec powiatu ryckiego poinformował organy ścigania o o tym, że jest poszukiwany i podał miejsce swojego pobytu. Jego zgłoszenie potwierdziło się, gdyż był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rykach w związku z wyrokiem skazującym za kierowanie gróźb karalnych, uszkodzenie mienia oraz naruszenie miru domowego. Ostatecznie został zatrzymany, aby odbyć wymierzoną mu karę pozbawienia wolności.

Chętny do odbycia kary 33-latek

W nocy 15.01.2023 dyżury ryckiej komendy otrzymał nietypowy telefon. Po drugiej stronie słuchawki był poszukiwany 33-latek, który sam dobrowolnie zgłaszał się do odbycia kary. Wskazał adres, pod którym się aktualnie znajduje i poprosił o przyjazd patrolu.

areszt śledczy lublin więzienie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Areszt Śledczy Lublin

Policjanci przyjechali pod wskazany adres po mężczyznę

Policjanci z Ryk skierowani na miejsce zdarzenia zastali tam zgłaszającego, którego następnie wylegitymowano. Mężczyzna został sprawdzony w policyjnych bazach danych. Potwierdziła się jego informacja. 33-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rykach w związku z nakazem odbycia kary za kierowanie gróźb karalnych, uszkodzenie mienia oraz naruszenie miru domowego.

Okazało się, że zgłaszający był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Może po alkoholu zebrało mu się na szczerość 🙂

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. W dniu dzisiejszym trafił do Aresztu Śledczego w Lublinie, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności.

kajdanki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Ukrywanie się przed wyrokiem — gorsze w konsekwencjach

Niniejsza sytuacja pokazuje, że dobrowolne poddanie się karze, może być dla nas dużo korzystniejsze niż ciągłe ukrywanie się. Po odbyciu kary mamy możliwość szybkiego powrotu do normalności, bez zbędnej presji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.